09.09.2020 14:25

INSOLV-INFO, u suradnji s Mazars Grupom, specijaliziranom u područjima revizije, savjetovanja i računovodstva, donosi Vam INTERAKTIVNI MODULARNI DOGAĐAJAnaliza poslovanja poduzeća – kako razumjeti business na temelju financijskih izvještaja

Vrijeme i mjesto
28. rujna 2020. (ponedjeljak), u 10.00 sati, u Kongresnom centru FORUM Zagreb / Online (video prijenos uživo)

Predavači:
Kristijan Cinotti, ovlašteni porezni savjetnik, ovlašteni procjenitelj, ovlašteni računovođa i ovlašteni revizor, Mazars Croatia
Lovre Botica, CFA, ovlašteni procjenitelj, Mazars Croatia
Ivan Alvir, assistant manager financijskog savjetovanja, Mazars Croatia

Teme:
1. MODUL – UVOD U FINANCIJSKU ANALIZU I ANALIZA RADNOG KAPITALA
• Kako GFI format financijskih izvještaja transformirati u izvještaje za potrebe financijske analize
• Analiza statičke likvidnosti i radnog kapitala
• Kako i zbog čega nastaje potreba za neto obrtnim kapitalom
• Analiza novčanog jaza (cash gap-a)

2. MODUL – ANALIZA ZADUŽENOSTI I STRUKTURE INVESTIRANOG KAPITALA
• Što je investirani kapital
• Zašto je struktura investiranog kapitala važna
• Analiza dugoročne i kratkoročne dinamičke zaduženosti pomoću odnosa financijskih obveza i normalizirane EBITDA-e

3. MODUL – ANALIZA RENTABILNOSTI I PROFITABILNOSTI
• Kakvo poslovanje poduzeća možemo ocijeniti uspješnim
• Što investitori zahtijevaju od poduzeća i o čemu ovise zahtijevi
• Analiza RDG-a pomoću točaka pokrića

4. MODUL – ANALIZA CASH FLOW-A
• Što su operativni i slobodni novčani tok i zašto su bitni
• Analiza konverzije EBITDA-e u operativni novčani tok
• Kako se slobodni novčani tok reflektira prema investitorima
• Što slobodni novčani tok znači za dinamičku zaduženost

Osobitosti događaja:
Aktivno sudjelovanje u raspravi na lokaciji i online
Prezentacije predavača polaznici će dobiti na email
Video zapis cijelog događaja
Besplatan pristup INSOLV-INFO usluzi

Kotizacija:
700,00 kn + PDV (875,00 kn) Pretplatnici IUS-INFO i INSOLV-INFO portala
499,00 kn + PDV (623,75 kn) Online sudionici
899,00 kn + PDV (1123,75 kn) za ostale sudionike

COVID-19 i mjere opreza:
Zaštitne maske za sve sudionike praktikuma
Veličina dvorane i raspored sjedenja prilagođeni održavanju praktikuma
Dezinfekcijska sredstva

Veselimo se Vašem dolasku! 

INSOLV-INFO i Mazars


Više o događaju 

ugovor o alotmanuNovi Zakon o turizmu objavljen je 27. prosinca 2023. godine u Narodnim novinama (156/23), a stupio je na snagu s 1. siječnja 2024. godine. Uvedene su brojne izmjene u načinu upravljanja turizmom u skladu s Nacionalnim planom oporavka i otpornosti, koji financira EU. U roku od godinu dana od dana stupanja na snagu ovog Zakona postojeće turističke zajednice dužne su uskladiti svoje opće akte s odredbama Zakona. Autor u članku donosi pregled noviteta koje donosi novi Zakon o turizmu.

U najširem značenju, inspekcijski nadzor obuhvaća kontrolu nad zakonitošću rada i postupanja pravnih i fizičkih osoba, kojeg, u okviru  zakonom propisanog djelokruga rada i ovlaštenja, neposredno provode nadležni inspektori. Inspekcijske poslove u području trgovine, usluga, zaštite potrošača i sigurnosti neprehrambenih proizvoda obavlja tržišna inspekcija Državnog inspektorata. Što najčešće kontroliraju tržišni inspektori u prodavaonici i koje mjere su ovlašteni i obvezni poduzeti protiv nadziranog trgovca kada utvrde da se isti ne pridržava propisanih obveza i/ili zabrana,  pišemo u nastavku ovoga članka.

U suvremenim uvjetima poslovanja poduzetnički inkubatori imaju važnu ulogu u pružanju podrške malim i srednjim poduzećima, kako na lokalnoj, tako i na regionalnoj razini. Ukratko, poduzetnički inkubatori nude širok spektar usluga te su u svome razvoju u posljednja dva desetljeća znatno napredovali od pružanja usluge najma poslovnog ili radnoga prostora do pružanja cijeloga niza specijaliziranih usluga. Autor u članku pojašnjava važnost poduzetničkih inkubatora s osvrtom na inkubator PISMO, zahvaljujući kome je grad Novska postao centar gaming industrije.

Proljeće nam kuca na vrata i Uskrs je sve bliže, a radnici očekuju vidjeti isplatu uskrsnice na svojim računima. No, imaju li baš svi zaposlenici pravo na uskrsnicu? S jedne strane oni poslodavci koji su to u obvezi, a s druge strane oni poslodavci koji to želei imaju financijskih mogućnosti, nagrađuju svoje zaposlenike prigodnom nagradom u obliku uskrsnice. Tko je obvezan isplatiti uskrsnicu? Koliki dio se može isplatiti neoporezivo? Što u slučajuda zaposlenik ima blokiran račun? Autor u članku donosi odgovore na aktualna pitanja vezana uz porezni tretman isplate uskrsnice, koliki je propisani neoporezivi dio te na koje se sve načine ista može isplatiti.

Vijeće Europske unije donijelo je 24. travnja 2023. godine nova pravila o transparentnosti plaća, odnosno Direktivu (EU) 2023/970 Europskog Parlamenta i Vijeća o jačanju primjene načela jednakih plaća muškaraca i žena za jednak rad ili rad jednake vrijednosti putem transparentnosti plaća i mehanizama izvršenja.1 Predmetnom Direktivom utvrđuju se minimalni zahtjevi za jačanje primjene načela jednake plaće muškaraca i žena za jednak rad ili rad jednake vrijednosti iz članka 157. UFEU-u, te postrožavanje zabrane diskriminacije iz članka 4. Direktive 2006/54/EZ, posebno putem transparentnosti plaća i ojačanih provedbenih mehanizama. Države članice dužne su pravila Direktive implementirati u nacionalna zakonodavstva u roku od tri godine od donošenja Direktive, te se primjenjuju kako na poslodavce u javnom sektoru, tako i na poslodavce u privatnom sektoru. Shodno tome, u nastavku teksta biti će više riječi o najznačajnijim pravilima koje donosi nova EU Direktiva o transparentnosti plaća, za poslodavce i radnike.